Przejdź do menu Przejdź do treści

7 listopada 2022 sesja naukowa Polska a Ukraina – inspiracje płynące z przesłania Jana Pawła II

Jakub Brzozowski / Lesława Korenowska

 

Szanowni Państwo, Członkowie i Sympatycy Międzynarodowego Towarzystwa Naukowego Fides et Ratio,

w imieniu Zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Naukowego Fides et Ratio  zapraszam na sesję naukową organizowaną – kolejny raz –  przez nasze Towarzystwo w ramach krakowskich akademickich DNI JANA PAWŁA II 2022.

Sesja: „Polska a Ukraina – inspiracje płynące z przesłania Jana Pawła II”

odbędzie się w dniu 7 listopada 2022 w godz. od 17tej do 20tej, w Krakowie, w Auli Bł. Jakuba Strzemię przy ul. Franciszkańskiej 5 (wejście od Plant).

Program sesji:

Dr hab. prof. UP Lesława Korenowska:  Polska i Ukraina 2022

Ks. dr hab. Andrzej Dobrzyński, dyrektor Ośrodka Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II w Rzymie: Moralne aspekty pojednania

Dr hab. prof. AWL we Wrocławiu Teresa Grabińska: Dialog- porozumienie- pojednanie  u Jana Pawła II

Dr Michał Lubicz Miszewski, AWL we Wrocławiu: Działania na rzecz pojednania polsko-ukraińskiego w wybranych projektach edukacyjnych 

Dyskusja

Prowadzenie sesji: Dr Agnieszka Hennel-Brzozowska, UP

Dodam dla przypomnienia, iż inicjatorem corocznych DNI JANA PAWŁA II jest od siedemnastu  lat Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa, zaś nasze Towarzystwo jest jedną  z kilku instytucji również włączonych  w ich organizację, m.in. poprzez coroczną własną krótką sesję naukową.

Tegoroczne hasło DNI JANA PAWŁA II 2022 brzmi: „GDZIE JESTEŚ ŹRÓDŁO? POLSKA – UKRAINA – EUROPA”. Jesteście Państwo gorąco zaproszeni do udziału we wszystkich wydarzeniach, a ich program znajdziecie na stronie internetowej DNI:

PROGRAM / DNI JANA PAWŁA II (upjp2.edu.pl)

I dodam jeszcze jedno: z powodu Covidu i z powodu innych utrudnień nie widzieliśmy się „na  żywo” bardzo dawno, od lutego 2020. Oby okazją do spotkania Członków Towarzystwa była sesja, na którą teraz jako Zarząd zapraszamy. Prosimy także wszystkich Państwa o upowszechnianie wiadomości tak o naszej sesji jak o całości DNI; w załączniku znajdziecie Państwo zaproszenie-program w formie word.

Z wyrazami szacunku

dr  Agnieszka Hennel-Brzozowska

Sekretarz Zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Naukowego Fides et Ratio

Najnowsze Posty